Článek GIARDIÓZA

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: GIARDIÓZA

04. 12. 2008 - 13:40

hašková ivana: zápasím ve svém chovu s kokcidiemi a giardiemi. potřebovala bych znát možnost dezinfekce vnějšího prostředí ,od dlaždic po trávníky,vnitřní prostory dezinfikuji Sekuseptem a Incidinem,peru v něm i deky štěnat,denně, a stejně noví majitelé přijdou s pozitivním nálezem.

09. 12. 2008 - 12:48

bargo: Dorý den. ve vašem případě bych se zaměřila na matku. Asi by nebylo špatné udelat parazitoogický a chemický rozbor trusu matky - matek. myslím si že tito paraziti jsou přenosní na potomky. také bych se zaměřila na odčervení. nevím čím březí matky a štěnata odčervujete a v jakém programu. ale asi bych zkusila použít jiný výrobek než používáte standardne, z duvodu možmé rezistence. V poslední době se setkávám velice často se špatným odčervovacím programem u štěnat.
Giardie se bohuzel nedá vyléčit pouze odčervením a proto bych doporucila konzultavi u veterinárního lékaře. po dobu případne lečby bych nezarazovala fenu do chovu. v okamziku kdy bude zjistena snížená nebo vymyzelá aktivita proteáz u feny by se asi jednalo o dlouodobou léčbu.
co se týče vašeho dotazu nejsem schopna vám poradit se sanací jelikož nevím v jakých podmínkách je chov veden.

---
bargo.pise.cz

11. 12. 2008 - 09:51

ih: Budu odpovídat postupně.
A/ štěnata jsou střídavě s nálezem, střídavě bez, bez problémů, jen na konci exkrementu je krev. V dobrém kondičním stavu,odčervovaná drontalem ,14 dní první a dále po 14 dnech,matky jsou negativní na parazity, průběžně nasazený advocate- BAYER,. Mám k dispozici zahradu 2000 m 2,kde jsou dlážděné chodníky,travní plochy, v létě to vypadá spíše jako botanická zahrada a psi se mnou denně jezdí na statek,kde mám koně a kde běhají volně s tím, že migrace cizích psů je značne omezená. Je tam drženo stádo ovcí, nelze vyloučit styk s jejich bobkem.Jinak jsou psi bud doma na kanapi, a nebo v mém covatelském zařízení kombinovaném s ateliérem,kde mají kompletně vyhřívané podlahy nejen ve svých porodních boxech,kde mají svojí pračku,myčku na misky,krmím syrové maso, ale přejíždím ho na 5 min.dávku mikrovlnnou troubou,pochopitelně granule Kronch,Hills nebo Anka jak má kdo rád, štěnata Eukanuba puppy sensitiv digestion nebo Hills, když jsou OK, a základ mleté hovězí a drůbeží s mixem z vařené mrkve a česneku zahuštěná strouhankou, od sousedů přiměřeně žloutků s tvarohem. Běžně ochutnávám a jsem bez nálezu.
Snažím se vytvořit pro ně ideál podle možností. Tak zkuste poradit system zjištění a léčení.
Ted bych viděla já, nějakým zpusobem přerušit řetězec a vakcinovat. Jdou-li i dospělá zvířata.

14. 11. 2012 - 16:53

kroupa: Velice zajímavý článek, až bych řekl, že ho je "škoda" - nechcete ho někde publikovat, řekněme, na serióznějším místě?