KRMIVA

25. březen 2008 | 19.12 |

V dnešní době je na trhu velký výběr granulovavných krmiv. Jsou odlišné složením a hlavně cenou. Ráda bych zde uvedla několik značek s krátkými popisy.

Acana

5 PODSTATNÝCH PŘEDNOSTÍ KANADSKÉHO KRMIVA ACANA:

1. VYSOKÝ PODÍL MASA.
Psi a kočky jsou masožravci - čím více masa je tedy obsaženo v jejich stravě, tím lépe. Krmiva ACANA obsahují až 60 % kuřecího či jehněčího masa nebo lososa a zaujímají tak vedoucí postavení na celosvětovém trhu.

2. BEZ PŠENICE. BEZ KUKUŘICE. BEZ LEPKU.
Krmiva ACANA jsou lehce stravitelná a hypoalergenní a je pro ně typické, že obsahují ovesnou mouku a rýži vařenou v páře, neobsahují žádné přebytečné sacharidy a ani takové zdroje proteinů, jakými jsou pšenice, kukuřice nebo lepek.

3. MÉNĚ SACHARIDŮ.
Organismus psů a koček je uzpůsoben především pro příjem masité potravy. Zvířata jsou tedy zdravější, když konzumují méně sacharidů. Krmiva s vysokým obsahem sacharidů u nich mohou způsobovat různé zdravotní problémy - od zažívacích obtíží až k obezitě a cukrovce.

4. HOLISTICKÉ SLOŽENÍ.
Ovoce, zelenina a byliny dodávají tak důležité fytoživiny a antioxidanty, které prospívají zdraví. Krmiva ACANA obsahují měsíček lékařský, juku, lněné semínko, mořské řasy, brusinky, ženšen, čekanku, rajčata, sladké brambory, mrkev, špenát atd.

5. ČERSTVÉ SUROVINY Z KANADSKÝCH FAREM.
Základ výroby krmiv světové úrovně tvoří ty nejlepší suroviny - a kvalitu čerstvých produktů z Alberty v Kanadě nic nepřekoná. Mezi suroviny, které pocházejí z Alberty, patří zejména kuřata krmená obilím, čerstvá vejce, ovesná mouka a brambory vařené v páře, lněné semínko, slunečnicový a řepkový olej.

Advance

KRMIVO ADVANCE

Advance je krmivo pro dospělé psy velkých i malých plemen všech ras, pro štěňata, německé ovčáky, křížence, velmi aktivní a pracovní psy, březí a kojící feny a psy s nadváhou nebo sklonem k obezitě. Obsahuje proteiny a tuky pro správný vývoj svalů a dostatečných zásob energie, zvláště u malých plemen psů. U štěňat v průběhu březosti a po narození podporuje rozvoj nervové soustavy. Obsahuje vysoký obsah vlákniny a proteinů s nízkým obsahem kalorií pro udržování nebo snížení váhy psů s nadváhou, bez ztráty svalové hmoty. U německých ovčáků a kříženců napomáhá trávení a prevenci vzniku střevních potíží.

Anka

KRMIVO ANKA

ANKA - tradiční dovozce extrudovaných granulovaných krmiv pro psy a kočky Vám nabízí tu nejvyšší kvalitu kanadských výrobců.

Krmiva podle originálních receptur splňují ta nejnáročnější veterinární a hygienická kriteria a atesty. ANKA je vyráběna jen a pouze z vysoce kvalitních drůbežích produktů. ANKA jehněčí s rýží používá výhradně moučky, která odpovídá požadavkům Kanadské veterinární asociace (CVMA). Je naprostou samozřejmostí, že krmiva ANKA striktně vyhovují veškerým parametrům, požadavkům a nařízením České veterinární správy.

BioMill

KRMIVO BiOMill

Superprémiová řada vysoce kvalitního kompletního suchého krmiva.


Společnost Biomill dokonale splňuje přísné požadavky na kvalitu použitých surovin i výsledného produktu – špičkového krmiva pro psy a kočky.
Za příkladnou kvalitu byl v roce 1994 společnosti Biomill udělen certifikát ISO 9001 (certifikát systému řízení jakosti) a v roce 1997 také ISO 14001 (garance ochrany životního prostředí).
Zdravotní a hygienická nezávadnost jednotlivých produktů je zaručena systémem kontroly kritických bodů : HACCP-BRC.

Krmiva Biomill neobsahují konzervační látky ani umělá barviva.
Obiloviny, používané při výrobě, nepochází z geneticky modifikovaných kultur : GMO free.
Suroviny živočišného původu obsažené v krmivech Biomill splňují nároky požadované pro výrobu potravin.
Veškeré komponenty používané při výrobě krmiv i krmných doplňků jsou pod stálým veterinárním dozorem.

Bosch

KRMIVO BOSCH

se vyrábí v Německu ve městě Blaufelden - Wiesenbach

Krmivo Bosch představuje pro Vašeho pejska plnohodnotnou a kompletní stravu, založenou na masové bázi a pečlivém výběru všech dostupných surovin a komponentů. Zdroj vysoce stravitelných bílkovin pramení i z využití vajec a vaječných produktů ve složení krmiv, drůbežího, jehněčího masa.
Dalším ze zdrojů hlavního přísunu energie pro psa jsou osvědčené a vyvážené tukové směsi zejména živočišného, ale i rostlinného původu s vyšším podílem drůbežího tuku, které představují zdroj nepostradatelných esenciálních mastných kyselin, důležitých pro kvalitní lesklé osrstění.
Kromě základních báze živočišných produktů tvoří součást krmiv i rostlinné produkty, které představují využití zejména celozrnných obilovin, hodnotné rýže a různých druhů kořenové i další zeleniny.
Krmivo Bosch v žádném případě neobsahuje jakákoliv barviva, umělé chuťově lákavé látky a dráždivé látky, jakož ani sojové bílkoviny.

Delikan

DELIKAN – výrobce krmiv vyrábí krmiva pro psy a kočky z těch nejkvalitnějších surovin na základě originálních receptur. Krmiva DELIKAN jsou rozdělena do několika základních řad:

Economy Line

Krmiva pro psy z řady ECONOMY LINE se vyznačují vysokou výživností a lehkou stravitelností.

Standard LinePravidelné podávání produktů řady STANDARD LINE pokryje denní dávku vitamínů, minerálních a stopových prvků psa. Je tím optimálně posilován a chráněn jeho imunitní systém. Šetrná technologie zpracování nezatěžuje trávicí trakt. Vaši miláčci tak budou plní síly a vitality.

Krmiva se vyrábějí v gramážích od 1 do 15 kg. Hlavně větší balení vaši peněženku příliš nezatíží.

Premium Line Jak již sám název naznačuje, řada PREMIUM LINE zahrnuje krmiva, které svým unikátním či nadstandardním složením plně uspokojí ty nejvyšší nároky. Najdete zde luxusní produkty zaměřující se na užší skupiny psů. Pro příklad uvádíme FINISH, který svým složením plně vyhovuje nárokům velmi aktivních psů, nebo LAMB AND RICE, který je ideální pro psy trpící alergiemi na běžné krmivo a mající problémy s kůží, srstí a trávením.
Supra Line Firma DELIKAN pro vás vyvinula zcela novou řadu krmiv, která svou kvalitou a použitými surovinami uspokojí i ty nejnáročnější čtyřnohé konzumenty a jejich pánům dodá pocit dokonalé péče. Několik let jsme testovali krmivo na různých plemenech psů, abychom docílili jeho ideálního složení. Řada krmiv DELIKAN SUPRA je příznivá pro zákazníky nejen svými vlastnostmi, ale i cenou, kterou budete na trhu u srovnatelných výrobků jen těžko hledat. Přináší i skvělou možnost výběru z osmi druhů a chutí krmiv.

Complementary LineSlouží jako přílohy k masité potravě pro psy všech plemen. Jedna z hlavních předností je ta, že těstoviny není nutné vařit.

Eminent

KRMIVO EMINENT

Eminent je krmivo pro dospělé psy malých, středních, velkých a obřích plemen, starší psy a psy se sklony k nadváze, březí a kojící feny a štěňata malých, středních, velkých a obřích plemen. Speciální receptura je vytvořena s ohledem na specifické požadavky, včetně vyšší aktivity malých a středních plemen psů. Lehce stravitelné bílkoviny (26%) a ideální hladina tuků (15%) s optimálním poměrem omega 6 a 3 mastných kyselin zajiššují vynikající kondici a vitalitu. Kokosový olej, rýže a řepná vláknina podporují funkci trávicího traktu a komplex mikroprvků a vitamínů prospívá celkovému zdraví organismu. Velká a obří plemena jsou mohutná, jejich kostra je zatěžována vyšší hmotností, a proto potřebují výživu adekvátní svým potřebám. Optimální poměr bílkovin (25%) a tuků (13%) s vysokou stravitelností, správná minerální výživa s komplexem vitamínů a speciálních přídavků, včetně chondroitinu a glukosaminu, a chelátových forem (lépe stravitelných) vybraných minerálních prvků, zejména manganu, prospívají organismu psů velkých plemen. L-karnitin společně s vyššími hladinami vitamínů E a C pomáhá správné funkci srdečního svalu a působí na celkové zdraví. Psi v pozdějším věku a psi se sklony k nadváze mají citlivější organismus. Snížená hladina bílkovin (19%) a tuků (8%) společně s vyšším zastoupením rýže usnadňuje stravitelnost. Speciální řepná vláknina podporuje činnost trávicího traktu a optimální hladina taurinu a vitamínů (zejména E a C) zabraňuje předčasnému stárnutí buněk. Konjugovaná kyselina linolová (CLA) a L-karnitin pomáhají optimalizovat hmotnost psa a působí jako prevence před vznikem cukrovky a rakoviny. Růst štěňat velkých a obřích plemen klade zcela odlišné nároky na výživu. Speciální receptura podporuje jejich růst a vývoj optimální hladinou proteinů (28%), tuků (14%), vápníku (11%), fosforu (9%) a komplexem vitamínů a speciálních přídavků včetně chondroitinu a glukosaminu a chelátových forem (lépe stravitelných) vybraných minerálních prvků (mangan, zinek, selen). Receptura krmiva plně pokrývá specifické požadavky mladého organismu. Ideální hladina lehce stravitelných bílkovin (30%) a optimální obsah tuků (17%) dodávají štěňatům dostatek energie a společně s vyváženým poměrem makro a mikroprvků, vitamínů a dalších účinných látek zajiššují správný růst a vývoj štěněte.

FirstMate

KRMIVO FIRSTMATE

V čem je krmivo unikátní ?

Při výrobě se používá systému gentle manufacturing. Jedná se o šetrný způsob zpracovávání výchozích surovin při nižších teplotách, který garantuje maximální zachování výživných látek v původním stavu.
Naprostým unikátem je použití VIS Technology-Vacuum infusion systém. V praxi to znamená, že na rozdíl od ostatních špičkových výrobců, kteří na konci výrobního procesu aplikují nástřik vitamínů, minerálních látek a tuků na povrch granule, čímž dochází k rychlejší oxidaci, tudíž i ke kratším dobám expirace (cca 12 měsíců), používáme systém, který nám umožňuje vstřikování veškerých vitamínů, minerálních látek a tuků do granule. Tím je zabráněno oxidaci či případnému žluknutí.
Doba expirace krmiva se nám tak prodlužuje na daleko příznivějších 18 měsíců.

Správný poměr nenasycených mastných kyselin Omega 3 a Omega 6, jejichž zdrojem je především ryba, přináší blahodárný účinek zejména pro alergická zvířata.
Pomáhá při problémech se záněty kůže, srsti, uší, působí proti zvýšenému krevnímu tlaku, arytmiím, koronárním onemocněním. Pomáhá rozvoji sítnice a zrakového centra v oblasti mozku, napomáhá v zabraňování rozvinutí nádorů.

Systém postupného odvalování SPO. Granule po sežrání a napití vody nenabobtná. Tím pádem se
snižuje nebezpečí torze žaludku.

Aktivní enzymy ulehčují trávení, rovněž napomáhají k lepší stravitelnosti krmiva, která u řady FirstMate dosahuje až 94%. Působí jako přírodní antibiotikum, které pomáhá při léčbě zánětů uší, mléčné žlázy, zvyšuje imunitu organismu, jsou nápomocny při zlepšování pooperačních stavů.

Ve všech variantách krmiva je použit zdroj organicky vázaného vápníku, který je pro psa mnohem stravitelnější než anorganicky vázaný vápník.

Laktobacilus acidofilus – podporuje střevní mikroflóru, nepřímo pomáhá i trávení, vytváří nepřirozené prostředí pro původce střevních onemocnění.

Extrakt ze žraločí chrupavky, korýšů a měkýšů
je ideálním zdrojem kloubní výživy.

Kompletní deklarace. Veškeré suroviny jsou naprosto jednoznačně deklarovány.
FirstMate neobsahuje žádné vedlejší produkty rostlinného, nebo vedlejší produkty živočišného původu.

Konzervace produktů je zajištěna pomocí vitamínů C a E.

Zdroj KYNOLOG.CZ


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: KRMIVA pavla 11. 07. 2013 - 17:57